Nebankovní společnosti jsou trochu kontroverzním tématem a nikdo vlastně nechápe, na jakou stranu se v tomto případě přiklonit. Opravdu se jedná o nevýhodné poskytovatele úvěrových produktů, kteří bohatnou na neznalosti a důvěře jejich žadatelů nebo se jedná o instituce, které doslova hází záchranné lano tonoucím se žadatelům ve finanční tísni?
Rychlost vyřízení
Je až s podivem, jak snadné je v nebankovních společnostech získat úvěr. Mnohdy k tomu stačí jen o úvěr zažádat. Není přitom zapotřebí dokládat výši svých příjmů, dokonce vás ani společnosti neprověřují, co se důvěryhodnosti týče. Smlouva je sepsána velmi rychle a peníze může žadatel získat již při podpisu smlouvy. Stejně tak ale může snadno o úvěr zažádat i online. Pomocí online formuláře si navolí podmínky, vyplní základní údaje a pak už jen čeká na verdikt ze strany společnosti.
Benevolentní podmínky pro každého
Hledáte u půjček hlavně benevolentní podmínky, nikde se jich vám nedostane spíš než právě v nebankovních společnostech. Je proto pochopitelné, že jejich služeb využívají hlavně rizikový žadatelé, kterým většinou v bankách odmítají půjčit. Na vině přitom může být špatná platební morálka, negativní záznam v registrech dlužníků nebo třeba nedostatečný příjem.
U nebankovních společností přitom najdete v nabídce nejenom spotřebitelské úvěry, ale třeba i hypotéky. Jedním příkladem za všechny je americká nebankovní hypotéka, která nabízí poměrně výhodné podmínky. Jedná se však o hypotéku, tudíž stejně jako v bankách bude zapotřebí zástava nemovitosti. Pokud dlužník později nebude schopen úvěr plnohodnotně splácet, přistoupí banka k zabavení nemovitosti.
Výše úrokové sazby
Úrokové sazby se v nebankovním sektoru většinou pohybují výše než v tom bankovním. Pokud tedy nepatříte zrovna mezi rizikové žadatele, raději zažádejte o úvěr v bance.